Zahradní architektura - Bc. Mastný Roman

zahrady, architektura


Údržba květin Tisk Email

Údržba interiérových květin i hydroponicky pěstovaných květin a pokojových rostlin spočívá v pravidelné zálivce a  ošetřování nadzemních částí rostlin. Dále samozřejmě ve výživě a hnojení rostlin, případně chemické nebo biologické ochraně proti škůdcům i houbovým a virovým chorobám. Důležité je i jarní přesazování rostlin do větších nádob a redukce nadzemních částí pomocí řezu.

Při zálivce používáme vodu, která je mírně odstátá. Teplota vody by měla být podobná teplotě prostředí, ve kterém jsou květiny pěstovány, případně o několik stupňu vyšší. U hydroponií provádíme zálivku v intervalech 2-4 týdny, v závislosti na velikosti pěstební nádoby a rostliny  a jejím umístění v interiéru. Květiny pěstované v běžném substrátu jsou zalévány v závislosti na ročním období v intrervalech 1 -2 týdny. Předtím než provedeme zálivku, zjišťujeme prstem vlhkost zeminy v květináči.

Při ošetřování nadzemních částí rostlin odstraňujeme  uschlé listy a květy, rostliny pravidelně otíráme od prachu a v tříměsíčních intervalech aplikujeme přípravek na lesk listů, který zlepšuje vzhled pokojových rostlin a je vyroben na bázi minerálního a silikonového oleje. Přípravek  odtraňuje prach z listů, vápenné skvrny a skvrny od vody a rostlinám vrací jejich přirozený lesk a na listech tvoří souvislý film.

Pro výživu rostlin používáme zejména dlouhopůsobící hnojiva, pro hydroponii Lewatit HD50 jednou za 4 měsíce, pro minerální substráty SERAMIS hnojivo OSMOCOTE®Exact, působící dokonce po dobu jednoho roku.

Přesazování rostlin provádíme většinou na jaře, obvykle do květináče o 2 cm většího, samozřemostí je dodávka exluzivních obalů pro inetriérové květiny z nerezu, kemaramiky, plastu a dalších materiálů.

Při ochraně rostlin proti škůdcům preferujem biologickou ochranu nebo ochranu, kterou je možné bez problému provádět v obývaných prostorech. Při počátečním slabém napadení škůdci  je odstraňujeme mechanicky, případně používáme vlažnou vodu nebo i postřik slabým mýdlovým roztokem, či cibulovo- česnekový výtažek. Velmi účiné proti létavému hmyzu jsou žluté lepové desky. Pokud to prostředí dovolí  je možné nasadit přirozené nepřátele škůdců např. slunéčko, zlatoočky nebo dravé roztoče.

 
Uživatelské jméno
Heslo
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací