Zahradní architektura - Bc. Mastný Roman

zahrady, architektura


Koupací jezírka Tisk Email

p120608_1141jpg.JPG

Přírodní koupací  jezírka  jsou hitem dnešní doby. Jsou zajímavá, alternativní,  inovativní i ekologická, nezatěžují zároveň přírodu. Při jejich provozování se nepoužívá chemie, ani se po ukončení koupací sezóny nevypouštějí. Jsou pro své uživatele velmi atraktivní. Koupání v biologicky čištěné vodě je daleko příjemnější než v chemicky ošetřovaných bazénech. Přírodní prostředí s vodními rostlinami a živočichy přispívá k relaxaci a zotavení majitelů.

Také z hygienického hlediska je přírodně biologický koncept předností. Choroboplodné zárodky se pomocí přírodní bakteriologické flóry potlačují. Tento ochranný mechanizmus působí permanentně. Oproti tomu je nebezpečí nákazy v chemicky ošetřených bazénech při nedostatečném dávkování chemie okamžité. Také nedochází k podráždění kůže a očí, které způsobuje chlor.

Dobře naplánovaná přírodní koupací jezírka se harmonicky spojí s okolím.  Dobrou kvalitu vody, která odpovídá hygienickým předpisům, zajišťuje biologické čištění, které nahradí chemickou úpravu vody. Vzhledem k tomu, že je na jednoho koupajícího se potřeba 5 - 10 m2 vodní plochy, jsou tyto biotopy vhodné především pro větší zahrady, hotely, kempy a pod. Pro přírodní koupaliště je možné využít stávající nádrže.

 
Uživatelské jméno
Heslo
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací