Zahradní architektura - Bc. Mastný Roman

zahrady, architektura


Firemní zahrady Tisk Email

Zvláštní pozornost při našich realizacích věnujeme firemním zahradám. Významným prvkem u firemních zahrad jsou jejich předzahrádky, které většinou nejsou oplocené a udávají charakter celého okolního prostoru. Jednotně rešíme prostor mezi chodníkem a vozovkou, zde vysazujeme kromě alejových  i soliterních stromů i okrasné keře méně náročné na údržbu. V okolí parkovišt používáme dřeviny , které nemají trny a nepoškozují zaparkovaná vozidla. Výsadby v okolí firem realizujeme s ohledem na jejich přístupnost, požární předpisy i předpisy k použití rostlin v okolí  inžnýrských sítí.

Většina firem si zajišťuje údržbu okolí svých sídel pomocí externích firem, což umožňuje použití i náročnějších dřevin na údržbu a trávníky jsou zpravidla zalévány automatickou závlahou a sečeny v pravidelných inervalech, posečená tráva a veškeré zbytky jsou odváženy k následnému kompostování.  Důležitým místem pro odpočinek zaměstanců, případně i pracovní schůzky jsou atria a dvory firem, které doplňujeme mobilní zelení, případně i vhodným zahradním nábytkem a osvětlením. Při používání dřevin bereme v úvahu i možné alergické problémy zaměstananců a návštevníků firem.

Řešení firmních zahrad musí splňovat i mimořádný mikroklimaticko-hygienický význam,  protože organizmus zaměstanců má zvýšený nárok na dostatek kyslíku a bezprašné a příjemné prostředí. Při volbě dřevin musíme dbát zároveň na to, aby opádávající listy dlouho neznečišťovaly okolí firmy a vodní plochy, proto ve zvýšené míře používáme jehličnany, stálezelené rostliny a z opadavých listnáčů ty, které schazují listy najednou již při prvních mrazech jako jsou oblíbené lípy, jeřáb, javor, jerlín, jírovec, katalpa apod. Častým požadavkem při řešení zahradnických úprav firemních objektů je ladění barev květin a dřevin do odstínů firemních log apod. Interiery firem osazujeme zpravidla hydroponickými květinami, kterým se věnuji v samostatné kapitole.

 

Realizace zastoupení  firmy WILO (pumpy a čerpadla) v Čestlicích u Prahy :

p9061368jpg.JPG p9061369jpg.JPG

snimek-116jpg.jpg 02-26-10-03-14-22-ruzne-011jpg.jpg

 
Uživatelské jméno
Heslo
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací