Zahradní architektura - Bc. Mastný Roman

zahrady, architektura


Návrh zavlažování Tisk Email

Pro přesné zpracování návrhu závlahového systému a přípravu kalkulace potřebujeme znát řadu vstupních údajů. Mezi hlavní údaje bych zařadil situační zobrazení zahrady v měřítku. Dále potřebujeme znát  zdroj vody, mezi nejčastější zdroje vody patří vodovodní řád nebo studna, dále nádrž na dešťovou vodu, která potřebuje časté dopouštění, protože v době kdy je zvýšená potřeba vody pro zálivku jsou dešťové srážky nedostatečné.Důležitým vstupním údajem je i typ půdy v dané lokalitě,nadmořská výška,úhrn ročních srážek, expozice pozemku,mikroklimatické vlastnosti lokality.

Důležitá je osobní návštěva na vašem pozemku,kde vstupní údaje snadno zjistíme.Na místě můžeme upřesnit vaše požadavky na typ a způsob  zavlažování, navrhneme možnosti řešení, umístění ovládací jednotky, šachet s ventily,typy trysek a dalších zařízení.Navrhneme nejvhodnější způsob realizace s ohledem na stav vaší zahrady.Dále změříme kapacitu vašeho vodního zdroje a navrhneme způsob připojení.

Na základě zjištěných údajů připravíme Návrh závlahového systémů, připravíme kalkulaci a návrh smlouvy o dílo.

Stavební připravenost

Na realizaci automatického závlahového systému by měl zákazník myslet již ve fázi hrubé stavby nebo raději již při přípravě stavební dokumentace ke stavbě. Důležité je připravení průchodek pro hadice a kabeláž pod dlažbu a cesty, dále průchodek např. do garáže nebo místnosti kde si zákazník přeje umístit řídící jednotku apod.Pozdější zhotovování těchto průchodek realizaci velmi prodražuje.Důležité je i umístění el. zásuvek a zdrojů vody, vypouštěcích ventilů ap.


 

 
Uživatelské jméno
Heslo
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací