Zahradní architektura - Bc. Mastný Roman

zahrady, architektura


Údržba zahrad Tisk Email

 

Celkovou údržbu zahrady by měla být schopna provádět sama rodina majitele. V případě zájmu je možno se obrátit přímo na naši firmu sídlící v ateliéru Římská 21, neboť provádíme nejen návrhy a realizace, ale také údržby zahrad. Základem údržby trvalkových záhonů v prvních letech po výsadbě bude udržování výsadeb v bezplevelném stavu do doby, než dojde k jejich celkovému zapojení.
Údržba travnaté plochy by měla v období intenzivního růstu spočívat ve 3-4 sečích měsíčně a dále pak 2-3 přihnojeních dusíkem během vegetace. Odstraňování plevelů bude prováděno příslušnými selektivními herbicidy.Starší trávníky alespoň jednou ročně provzdušňujeme. Odstraňování plevelů z keřových výsadeb bude prováděno v menší míře, neboť jsou proti zaplevelení dostatečně chráněny mulčovací kůrou. Z tohoto důvodu bude vhodné mulčovací kůru postupem času doplňovat. Keře budou přihnojeny během výsadby, následné hnojení je nutné asi po 3-5 letech.  Průběžné zmlazování bude vhodné svěřit odborné zahradnické firmě.

Údržba jezírek
V jarním období provádíme největší část práce spočívající v řezu dřevin, trvalek a travin, dále provádíme odsávání organického detritu(sedimentu) na dně nádrže. U příliš expanzivních druhů vodních rostlin odstraňujeme nadbytečné výhony a hnojíme lekníny pomocí tabletovaného hnojiva. Zároveň spouštíme cirkulační systrémy. Posledním krokem je kontrola obvodové hrany jezírka a úprava zásypů, důležitá je kontrola zakrytí folie.
V letním období vyžaduje jezírko jen minimální údržbu spočívající v dopouštění vody a odstraňování suchých a odkvetlých částí rostlin a pokud je umístěn mechanický filtr, tak provádíme jeho pravidelné čištění.
Na podzim připravujeme jezírko na zimu, odstraňujeme spadané listí a odumřeké části rostlin, ostraňujeme čerpadlo a na hladinu umisťujeme mrazovou ochranu umožňující cirkulaci vzduchu a vypouštíme cirkulační systém.
dsc02116jpg.JPG

 

 

 
Uživatelské jméno
Heslo
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací